تراورتن عباس آباد| قیمت تراورتن عباس آباد

سنگ تراورتن عباس آباد یکی از انواع تراورتن سفید در ایران است که در دسته ی پرکاربردترین سنگ های سفید نما و تراورتن نیز قرار میگیرد.

این سنگ در سورت های مختلف به بازار عرضه می شود که این سورت بندی با توجه به رنگ و طرح موج های آن است. از جمله ویژگی های بارز تراورتن عباس آباد میتوان به ساب پذیری بالا و چسبندگی خوب اشاره کرد.

سنگ تراورتن عباس آباد یکی از انواع سنگ های تراورتن یکی از سنگ های تراورتن برند است .
سنگ عباس آباد به دو روش موج دار و بی موج برش داده می شود و دارای تم سفید، کرم، و بژ است که بسته به تم و موج سنگ سورت بندی میشود.

سنگ تراورتن عباس آباد مناسب سنگ نما می باشد و میزان جذب آب آن 0.37 و مقاومت فشاری 680 میباشد. از ویژگی های بارز این سنگ ساب پذیری عالی ، رنگ روشن و چسبندگی خوب آن با ملات است. سنگ تراورتن عباس آباد بصورت طولی ، اسلب، تایل ، گیوتین و صراحی فرآوری می شود.

تراورتن عباس آباد|قیمت تراورتن عباس آباد

قیمت سنگ تراورتن عباس آباد به عوامل زیر بستگی دارد :

1 – قیمت سنگ خام (کوپ)

قیمت سنگ خام یا کوپ سنگ بسته به ابعاد و وزن کوپ ، شکل هندسی کوپ ، رنگ و موج کوپ سنگ بستگی دارد.

2 – قطر و ابعاد سنگ

قطر و ضخامت سنگ تراورتن عباس آباد هر چه قدر بیشتر باشد قیمت سنگ بالاتر است . سنگ تراورتن عباس آباد در ایران بصورت 40 طولی تولید میگردد . چنانچه سنگ در ابعاد بزرگتری مانند 60 طولی یا بزرگتر و اسلب تولید گردد از قیمت بالاتری برخوردار است و سایز های نا متعارفی مانند 30طولی ، 20 طولی و یا سایزهای کوچکتر مانند 30*40 ، 40*20 که در روند تولید40طولی جمع میشود قیمت بسیار مناسیتری دارد . ولی تولید این سایزها چه بسا از قیمت سایزهای عرف نیز بالاتر باشد .

3 – کیفیت فرآوری سنگ

نوع فرآوری سنگ تراورتن عباس آباد بر قیمت سنگ تاثیر فراوان دارد . رزین یا اپوکسی مصرفی برای پر نمودن خلل و فرج سنگ و ساب و پولیش سنگ تاثیر مستقیمی بر روی قیمت سنگ دارد .

4 – کوره ای نبودن سنگ

در این چند ساله اخیر بعضی از سنگبری ها بمنظور روشن تر کردن سنگ های تراورتن اقدام به کوره ای کردن سنگ مینمایند این عمل باعث روشن ترشدن سنگ میشود ولیکن از کیفیت سنگ میکاهد و پس ازگذشت چند سال سنگ شوره میزند و ریزش مینماید .

5 – موجود بودن متراژ

سنگ تراورتن عباس آباد دارای سورت های زیادی است و تهیه آن در متراژ بالا خیلی دشوار است بنابراین موجود بودن یک سورت از سنگ تراورتن عباس آباد میتواند بر روی قیمت آن بیافزاید .

6 – سورت بندی دقیق

سنگ های تراورتن مخصوصا تراورتن عباس آباد سورت های گوناگون دارد بنابراین سورت دقیق و حداقل تلورانس بازی رنگ بر روی قیمت سنگ تاثیر فراوران دارد .

آنالیز سنگ تراورتن عباس آباد

میزان مطلوب جذب آب وزن مخصوص تخلخل مقاومت فشاری مقاومت سایشی
MIN ۰/۱ ۲ ۳ ۴۰۰ ۲/۵
MAX ۳ ۲/۵ ۱۰ ۸۰۰ ۴
عباس آباد ۰/۳۷ ۲/۵۲ ۵ ۶۸۰ ۳/۶

معدن تراورتن عباس آباد:

معدن این سنگ در شهر نیم ور محلات روستای باقرآباد در استان مرکزی واقع گردیده است و با استخراج ماهیانه بیش از 90 هزار تن سنگ از چندین سینه کار یکی از معادن فعال کشور است.

کاربرد سنگ تراورتن عباس آباد:

  •  نمای اصلی و بیرونی نمای کلاسیک و مدرن
  •  نمای داخلی و دیوار های داخلی
  •  محوطه سازی
  •  ساخت مصنوعات دکوراتیو ( گیوتین،
  • صراحی، مبلمان سنگی)


درجات پایین سنگ جهت مصارف نماهای فرعی که زیاد در معرض دید نیستند استفاده میگردد.

مطالب مرتبط :

تراورتن آتشکوه

تراورتن سیلور تکاب

تراورتن قرمز آذر شهر

تراورتن لیمویی آذر شهر

Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on telegram
Share on whatsapp
5/5