فرآیند نورد سرد

مکان شما:

شرکت ثمين تجارت فعاليت خود را در زمينه عرضه و تامين آهن آلات صنعتی، ساختمانی و فولادهای آلياژی، انواع میلگرد فولادی، انواع تسمه فولادی، انواع ورق فولادی، انواع شمش فولادی، لوله صنعتی آغاز نموده است.

جهت مشاوره و خرید با شماره های 02122247000 | 09108697000 تماس حاصل فرمائید.

 

فرآیند نورد سرد

همانطور که ممکن است بدانید ، روند تولید فولاد نورد سرد کمی متفاوت است. با توجه به اسم این فرایند، به فولادی که با فشار غلتک در دمای اتاق ساخته می شود فولاد ساخته شده در نورد سرد گفته می شود. در مقایسه با نورد گرم، در فرایند نورد سرد حدودا نزدیک به 20% از استحکام فولاد در فرایند فشار محکم سازی کاسته می شود. ساخت فولاد در فرایند نورد سرد در مراحل زیر انجام میگیرد :

شکست، نیمه نهایی، اندازه گیری، نیمه محکم سازی، محکم سازی و پایانی

محصول نهایی فرایند نورد سرد زمانیکه شکل نهایی و زیبایی فولاد در اولویت پروژه ی شما باشد بسیار مطلوب است. بهرحال، کارایی فولاد نورد سرد تنها به چند فرم نهایی محدود است که این فرم ها عبارتند از : چهارپهلو، میلگرد، تسمه و تنوعی از همه ی این ها.

 
فرآیند نورد سرد
مشاهده این مطلب » فرآیند نورد گرم

برخی از کاربردهای فولاد نورد سرد :

  • نوار
  • نرده
  • میله
  • لوازم خانگی
  • سیستم های سقف و دیوار
  • مبلمان فلزی
  • اجزای سازه های فضاپیماها

فولاد نورد سرد در واقع فولاد نورد گرم است که پردازش بیشتری روی آن انجام شده است. برای بدست آوردن فولاد نورد سرد ، بطور کلی تولید کنندگان فولاد نورد گرم را خنک می کنند و آن را بیشتر می غلتند تا ابعادی دقیق تر و کیفیت سطح بهتری از آن داشته باشند.
اما اصطلاح “نورد” اغلب برای توصیف طیف وسیعی از فرآیندهای تکمیلی مانند چرخاندن ، آسیاب کردن و پرداختن استفاده می شود که هر یک از آنها ویژگی های محصولات نورد گرم را به محصولات اصلاح شده ای تبدیل می کند که درواقع روی آنها کار بیشتری انجام شده است.
از نظر فنی اصطلاح “نورد سرد” فقط به ورق هایی اطلاق می شود که میان غلتک ها تحت فشار قرار می گیرند. اما فرم هایی مانند میلگرد ها یا لوله ها “کشیده تر می شوند” و درواقع نورد نمی شوند. بنابراین میلگرد ها و لوله های نورد گرم درواقع پس از خنک شدن ، به چیزی که ما به آنها می گوییم لوله ها و میله های “نهایی نورد سرد” پردازش می شوند.
سطح محصولات نورد سرد بسیار صاف تر و بهتر از محصولات نورد گرم است و جای تعجبی نیست که از محصولات نورد سرد برای پروژه هایی استفاده می شوند که دقت و دوام و زیبایی شناسی در آنها از اهمیت بالایی برخوردار است. اما ، به دلیل پردازش بیشتر محصولات نورد سرد ، قیمت بالاتری هم دارند. از نظر خصوصیات فیزیکی ، محصولات نورد سرد می توانند تنش های داخلی ایجاد کنند. به عبارت دیگر ، ساختن فولاد نورد سرد- چه با برش ، سنگ زنی یا جوشکاری آن – می تواند تنش هایی را آزاد کرده و منجر به تاب خوردگی غیرقابل پیش بینی آن شود.

 
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on telegram
Share on whatsapp
5/5