قیمت روز آهن آلات صنعتی | خرید آهن آلات صنعتی

مکان شما:

شرکت ثمين تجارت فعاليت خود را در زمينه عرضه و تامين آهن آلات صنعتی، ساختمانی آغاز نموده است.جهت استعلام قیمت روزانه آهن آلات و محصولات توس پایا با ما در تماس باشید :02122247000 | 09108697000

قیمت روز آهن آلات صنعتی | خرید آهن آلات صنعتی | آهن دارای سطح صاف و نقره‌ای براق مایل به رنگ خاکستری‌ست اما وقتی در هوا با اکسیژن ترکیب می‌شود به رنگ قرمز یا قهوه‌ای در می‌آید که به آن‌ها اکسید دارای ترکیبات آهن یا زنگ گفته می‌شود.

کریستال‌های خالص آهن نرمه (نرم‌تر از آلومینیوم) و با اضافه کردن مقدار کمی ناخالصی مانند کربن مقدار قابل توجهی تقویت می‌شود. مقادیر مناسب و کمی (تا چند درصد) از فلزات دیگر و کربن، تولید فولاد می‌کند که می‌تواند ۱۰۰۰ بار سخت‌تر از آهن خالص باشد.

آهن آلات یکی از اجزا جدا نشدنی در ساخت و ساز و همچنین تولید محصولات فلزی در صنایع هستند. 

آهن آلات کاربرد بسیار زیادی به عنوان فوندانسیون ساختمان و یا تولید محصولات فلزی دارند و به انواع مختلفی تقسیم بندی میشوند. یکی از اساسی ترین پروفیل های ساختمانی که ضروری است تا مطالبی را در رابطه با آن در اختیار شما قرار دهیم تیر آهن میباشد.

تیر آهن از جمله مصالح ساختمانی است که کشف آن به قرن بیستم باز میگردد. از قرن بیستم تا حال تیر آهن کاربرد بسیار زیادی در ساختمان سازی داشته است و تمام کشورها از این فلز پر کاربرد برای ساخت پروژه های ساختمانی زیادی استفاده کرده اند.

تیر آهن از لحاظ استاندارد تعریف شده برای ان به سه دسته متفاوت تقسیم بندی میشود.

تیر آهن با استاندارد IPE‌ از تیر آهن های مورد تایید اروپا و ایران است، تیر آهن INP از تیر آهن های مورد تایید کشور های چین و روسیه میباشد و همینطور تیر آهن IPB نیز جزو تیرآهن های بال پهن محسوب میشود که استفاده گسترده ای در سراسر دنیا دارد.
آهن , عنصر شیمیایی است که در جدول تناوبی با نشان Fe و عدد اتمی 26 وجود دارد. آهن فلزی است که در گروه 8 و دوره 4 جدول تناوبی قرار دارد.


آهن با نماد شیمیایی Fe (به لاتین: Ferrum)، نام یک عنصر شیمیایی با عدد اتمی ۲۶ و چگالی ۷۸۷۴ کیلوگرم بر مترمکعب است. آهن یک فلز است که در نخستین دورهٔ فلزهای واسطه جای دارد. آهن از دیدگاه جرم، بزرگترین عنصر سازندهٔ کرهٔ زمین است.

آهن اصلی‌ترین عنصر سازندهٔ هستهٔ بیرونی و درونی زمین و چهارمین عنصر متداول در پوسته‌است. فراوانی آهن در سیاره‌های زمین‌سان و دیگر کره‌های سنگی مانند ماه، به خاطر پدیدهٔ همجوشی هسته‌ای در ستارهها است به این معنی که در پروسهٔ همجوشی، آهن آخرین عنصری‌است که با آزادسازی انرژی، پیش از فروپاشی انفجاری آن ستاره به صورت یک نو اختر یا ابرنواختر، و پراکندن آهن در فضا، ایجاد می‌شود.

در حدود ۱٬۴۰۰ پیش از میلاد، از ساخته‌های آهنی در قلمرو هیتی‌ها در ارمنستان کنونی استفاده می‌شد که این به عنوان نخستین شواهد مصرف این عنصر است.

مانند دیگر عناصر گروه ۸؛ روتنیم و اوسمیوم، آهن نیز در طیف گسترده‌ای از حالت‌های اکسیداسیون یافت می‌شود؛ از ۲- تا ۶، هرچند که اکسایش ۲ و ۳ متداول‌ترین هستند.

سرچشمهٔ عنصری آهن در شهاب‌سنگها و سایر محیط‌های کم اکسیژن است، اما نسبت به اکسیژن و آب دارای واکنش‌است. سطح آهن تازه سطحی نقره‌ای-خاکستری درخشان به نظر می‌رسد، اما در هوای عادی اکسیده می‌شود تا به صورت اکسید آهن هیدرات شده درآید، که معمولاً به عنوان زنگ شناخته می‌شود.

بر خلاف دیگر فلزات که لایه‌های اکسید سطح، درون قطعه فلز را (در برابر زنگ‌زدگی) رویینه می‌سازند، لایهٔ اکسید آهن، با ادامهٔ نفوذ و اشغال حجم بیشتری از فلز، و در نتیجه پوسته پوسته شدن و سوا شدن، سطح تازه‌ای را در معرض خوردگی قرار می‌دهد.

تاریخچه آهن و فولاد نشان می‌دهد که فلز آهن از قیمت کمی‌ برخوردار است زیرا می‌توان این فلز را به وفور به دست آورد و برای به دست آوردن آن مشکلی ایجاد نمی‌شود و به راحتی می‌توان آن را به دست آورد.
یکی دیگر از کاربردهای آهن مقاومتی است که در این فلز آهن وجود دارد.

این مقاومت باعث شده است که در صنعت‌های مهمی‌ مانند اتومبیل سازی از این فلز استفاده شود.
بنابراین بدنه اتومبیل‌ها باید از استحکام بسیار بالایی برخوردار باشد، بنابراین می‌توان گفت این فلز در این صنعت توانسته است به خوبی خودی نشان دهد زیرا سالیان سال است که با پیدایش این صنعت ماده اولیه‌‌‌ای که برای بدنه اتومبیل از آن استفاده می‌شده است فلز آهن بوده است به دلیل استحکام بسیار بالایی که داشته است.
نوع‌هایی که برای آهن وجود دارد بسیار زیاد است یکی از آن‌ها فولاد است که این نوع از آهن نیز در صنعت بسیار پر کاربرد است و از آن برای کار‌های زیادی استفاده می‌شود.
در صنعت چدن نیز از آهن استفاده می‌شود و کاربرد‌های زیادی برای این صنعت می‌تواند داشته باشد که برای این که محصول خوبی از چدن به دست بیاید باید در ترکیبات آن با آهن مواردی را مورد تغییر قرار داد.

همین طور میزان ذوبی را که باید برای چدن و آهن آن در نظر گرفت را نیز به میزان مناسبی قرار داد.
یکی دیگر از نوع‌های آهن که می‌تواند کاربرد زیادی نیز داشته باشد آهن نرم است اما این نرمی‌ برای این نیست که آهن آن مقاومت ندارد و از استحکام خوبی برخوردار نیست.
زیرا به دلیل این که در این آهن از میزان بسیار‌ اندکی از کربن استفاده شده است به همین خاطر به آن آهن نرم می‌گویند، بنابراین از مقاومت و استحکام این فلز چیزی کم نشده است.
اکسید آهن نوع دیگری از آهن است و همانند نوع‌های دیگر آهن از کاربرد‌های زیادی برخوردار است.
این آهن به این صورت است که می‌توان از آن برای ساختن قطعات کامپیوتری از آن استفاده کرد به این منظور باید یک سری از تغییرات بر روی این آهن شکل بگیرد.
ترکیبات زیادی برای آهن وجود دارد به این ترتیب که این ترکیبات هر کدام می‌توانند به نوعی برای بقای آهن ضروری باشند و همین طور این که این ترکیبات را می‌توان به حالت‌های متفاوتی نیز در نظر گرفت.
همان طور که قبلا نیز اشاره کردیم استفاده از آهن به دلیل مقاومت زیادی که دارد برای بدنه اتومبیل از آن استفاده می‌شود.
برای همین استحکام است که در صنعت کشتی سازی نیز از آن استفاده می‌شود بنابراین می‌توان گفت که با استفاده از آهن در صنعت کشتی سازی کمک زیادی به این صنعت شده است.
صنعت کشتی سازی یکی از صنایع مهم برای کشور‌هایی است که از مسیر‌های دریایی باید استفاده کنند و در برخی از کشور‌ها حتی این مسیر‌های دریایی جز اصلی‌ترین مسیر‌هایی است که از آن استفاده می‌کنند.
به همین منظور است که استفاده از یک فلز مقاوم و مستحکم برای کشتی در این مرحله حائز اهمیت می‌شود برای این مهم از فلز آهن استفاده شده است.

فلز آهن توانسته است صنعت‌های زیادی را با خود به همراه داشته باشد و این صنایع می‌تواند به پیشرفت زیادی در مسیر آینده و پیشبرد اهداف برای این صنعت‌ها باشد.
هدف وسیله را مشخص می‌کند هنگامی‌ که برای هدفی تمامی‌ برنامه ریزی‌ها انجام شده باشد باید وسایلی که متناسب با آن هدف است را نیز مورد استفاده قرار داد.
برای همین است که می‌توان گفت آهن برای هدف‌های بزرگ ساخته شده است و از آن در مسیر و آینده‌‌‌ای روشن استفاده می‌شود.
حتی در صنعت‌های کوچک نیز از کاربردهای آهن به خوبی استفاده شده است در این صنعت‌ها حتی می‌توان گفت که بیش از آن چه که انتظار می‌رود نیز از این فلز استفاده شده است.

Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on telegram
Share on whatsapp
5/5