قیمت شمش فولادی

مکان شما:

شرکت ثمين تجارت فعاليت خود را در زمينه عرضه و تامين آهن آلات صنعتی، ساختمانی و فولاد آلیاژی و انواع شمش فولادی ، شمش بیلت، شمش بلوم، شمش اسلب آغاز نموده است.

 شمش اسلب یا تختال برخلاف بیلت و بلوم مستطیل شکل است و معمولا به ضخامت 230 میلی متر و عرض 1.25 متر و طول 12 متری می باشد. اسلب ماده اولیه ی ساخت ورق می باشد .

بلوم یا شمشه شبیه بیلت است ولی با عرض بیش از 15 سانتی متر یا به عبارتی سطح مقطع آن کمتر از 230 سانتی متر مربع می باشد. بلوم برای ساخت ریل، تیرآهن و … کاربرد دارد.

آیا قیمت های شمش فولادی در سایت ثمین تجارت بروز است ؟ بله جهت اطلاع از قیمت های بروز با شماره های دفتر مرکزی به شماره  02122247000 / 09108697000 تماس حاصل فرمائید.

آیا بارگیری انواع سفارشات شمش فولادی مستقیم از کارخانه انجام میشود ؟ بله چهارپهلو مورد انتخاب شما مستقیم از کارخانه و بنگاه ارسال می گردد.

چگونه میتوانم شمش فولادی موردنظر را سفارش دهم ؟ از طریق تماس با دفتر مرکزی به شماره  02122247000 / 09108697000 و یا واتس اپ به شماره 09108697000

آیا امکان خرید 5 – 6 نوع شمش فولادی در یک ظرفیت وجود دارد ؟ بله

چه مدت زمان بعد از سفارش کالا دستم میرسد ؟ طی تماس تلفنی با کارشناسان فروش ذکر خواهد شد.

آیا امکان پرداخت حضوری یا بعد از رویت وجود دارد؟ بله

قیمت شمش فولادی

شمش فولاد مواد اولیه تولید فرآورده ها فولادی است. فولاد روش های مختلفی از جمله های کوره بلند (BF)، کوره قوس الکتریکی (EAF) و کوره القایی (IMF) برای تولید فولاد خام یا مذاب وجود دارد. برای تولید شمش فولاد از روش EAF یعنی کوره قوس الکتریکی استفاده می شود.

تولید شمش فولاد به روش قوس الکتریکی ابتدا آهن قراضه داخل این کوره ریخته می شود سپس مخلوطی از آهن اسفنجی (Sponge Iron) ، آهک، کک، بنتونیت و مواد افزودنی دیگر به آن اضافه می شود.

سپس نمونه گیری انجام می شود و در آن اکسیژن دمیده می شود و به فولاد مذاب تبدیل می گردد. مخلوط مذاب تولید شده پس از تخلیه سرباره به واحد ریخته گری ارسال می شوند.

سپس مواد مذاب داخل ظروف تانديش ریخته شده و بعد از آن داخل قالب مسی آبگرد و سپس در طول مسیر غلطکی با پاشش آب خنک و به شمش منجمد تبدیل می گردد..

شمش فولادي دارای 2 گرید 3SP و 5SP از استاندارد فولاد ST37 می باشند. 3SP و 5SP در دسته فولادهای ساده کربنی قرار می گیرند که قابلیت عملیات حرارتی ندارند. از این رو کاربردهای آن، در مواردی است که استحکام بالا مورد انتظار نباشد.

3SP انعطاف بیشتری دارد و در صنایع نیازمند خمش و کشش استفاده می شود. شمش 5SP انعطاف پذیری کمتری دارد و در صنایع باثبات استفاده می شود که تحت نیرو و فشار نباشند.

قیمت شمش فولادی را می توانید در فروشگاه شهرآهن مشاهده کنید. قیمت شمش فولادی به عوامل مختلفی از جمله برند کارخانه سازنده، مواد اولیه مرغوب به کار رفته و قیمت شمش فولاد در بازارجهانی بستگی دارد. قیمت شمش فولادی متأثر از نرخ دلار نیز می باشد و با توجه نوسانات اخیر ارزی شاهد بی ثبات بودن قیمت آن در بازار شمش بوده ایم.


قیمت شمش فولادی روز

قیمت شمش فولادی روز را می توانید در این صفحه مشاهده کنید. در جدول زیر قیمت روز شمش فولادی کارخانه های تولید شمش فولاد در سراسر کشور به صورت شاخه ای نمایش داده شده است.

شمش آهن

شمش آهن یکی از انواع شمش است که در صنایع اکستروژن کاربرد دارند. برای تولید شمش آهن میزان حرارت خروجی اکستروژن بستگی به آلیاژ آلومینوم دارد. برای تولید شمش آهنی از روش های کوره بلند نیز استفاده می شود.
شمش آهن در مرحله تولید: ابتدا سنگ آهن را پس از فرآوری و پیش پخت همراه با مخلوط آهک و کک وارد کوره بلند می کنند و سپس آهن خام یا همان چدن مذاب بدست می آید. آهن خام بدست آمده حاصل از این مرحله را توسط تبدیل کننده(convertor) به فولاد مذاب تبدیل می شود. در مرحله بعد توسط اکسیژن کربن و ناخالصی ها فولاد خام تولید می شود.

قیمت شمش آهن

قیمت شمش آهن نیز به عوامل مختلفی بستگی دارد. در زمان خرید شمش آهن می بایست به موارد بسیاری همچون کیفیت کارخانه سازنده و اصل بودن کالا توجه فرمایید .
قیمت امروز شمش فولادی

شمش فولادی در دسته کالاهای فولادی نیمه ساخته یا به طور کلی فرآورده های میانی نورد فولاد قرار می گیرد و در فرآیند تولید پس از انجام چندین مرحله بر روی این محصول در نهایت محصولات نهایی تولید می گردد. شمش فولادی دارای سطح مقطعی ذوزنقه شکل می باشد که طولی کمتر از 2 متر داشته و ابعاد آن برای حمل و نقل و انبار مناسب است.

شمش های فولادی در بازار مصرف به سه شکل بلوم، بیلت و فابریک موجود می باشند.

این سه محصول تفاوت های اساسی با یکدیگر داشته و در اصطلاح گاهی اوقات به اشتباه از آن ها نام برده می شود. شمش بیلت در تمامی کشورها به روش ccm تولید می گردد و به طور کلی چنانچه شمش مستقیما از تولید ccm به مرحله نورد برسد به نام بیلت شناخته می شود.

از این محصول در صنایع نورد بیشتر برای تولید میلگرد و سیم فولادی استفاده می گردد.

چنانچه شمش های فولادی در سایزهای بزرگتری تولید گردند و پس از نورد به سایز مورد نظر برسند فابریک نامیده می شوند. همچنین بیلت به محصولی اطلاق می گردد که از کنار اسلب بریده شده باشد و یا تمام اسلب به صورت شمش در آمده باشد. لازم به ذکر است که روش تولید تمامی این محصولات به یک صورت بوده و تفاوتی مابین فرآیند آن ها وجود ندارد.

مشاهده محصولات شمش فولادی ثمین تجارت

تفاوت عمده شمش بیلت و بلوم

اصطلاحات شمش بیلت و بلوم در بازار مصرف گاهی اشتباها به جای یکدیگر استفاده می شوند در صورتی که شمش بلوم اکثرا برای تولید میلگردهای صنعتی مورد استفاده قرار گرفته و در سایزهای 180 به بالا می باشد ولی سایز شمش بیلت اکثرا پایین تر می باشد.

البته لازم به ذکر است که برخی از واحدهای تولیدی توان استفاده از هر دو نوع محصول را برای تولید میلگرد داشته به طوری که در حال حاضر بیش از 10 واحد تولیدی از بیلت و بلوم برای تولید میله های فولادی استفاده می کنند

Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on telegram
Share on whatsapp
5/5