ورق فولادی

مکان شما:

به آلیاژی که پایه آن از آهن بوده، ورق آهن می گویند. ورق آهن از مواد مختلفی تشکیل شده است که هر کدام در بخش مختلفی از صنعت ساخت و ساز و صنایع دیگر کاربرد دارند. ورق های آهن انواع مختلفی دارند از جمله: ورق سیاه، ورق روغنی، ورق گالوانیزه و ورق رنگی . ورق فولادی یکی از پرکاربرد ترین و متنوع ترین موادی است که در ساخت و ساز مورد استفاده قرار می گیرد.در کارخانه ها، حمل و نقل، بیمارستان ها، ساخت و ساز، معدن، کشاورزی و… از این نوع ورق ها استفاده می شود. ورق فولادی را می توان به راحتی تعمیر کرد و برای کاربرد های مختلف مورد استفاده قرار داد. 

ورق ST52

ویژگی ها : ورق فولادی ST52 جزو فولادهاییست که استحکام بالایی دارند.این ورق بدلیل داشتن میزان کمی از کربن ، دارای خاصیت شکل پذیری و جوش پذیری مناسبی است.

کاربردها : این نوع ورق فولادی در بخش های وسیعی از صنایع مختلف به کار گرفته می شود.این ورق برای ساخت ریل،جرثقیل، پل،شاسی ماشین آلات سنگین ، دیواره قطعات صنعتی و موارد مشابه نیز استفاده می شود.

ورق ST37

ویژگی ها : این نوع رایج ترین نوع ورق سیاه از نظر کیفیت است که از نظر سختی و منعطف بودن در حد متوسط قرار دارد.خواص مکانیکی از دیگر مشخصات ویژه آنها می باشد. این نوع ورق فولادی از تنش تسلیم خوبی برخوردار بوده و استحکام کششی بالایی دارد.

کاربردها : از کاربرد های این نوع ورق میتوان به این موارد اشاره کرد : سازه های ساختمانی،ساخت مقاطع فولادی مانند پروفیل، میلگرد، نبشی، صفحه ستون ساختمان ، لوازم خانگی مانند یخچال و ماشین لباسشویی ، ساخت نبشی و ناودانی ، بدنه  خودرو ، ساخت دستگاه های صنعتی و صفحات مشبک.

ورق CK45

ویژگی ها : از مهم ترین ویژگی های ورق های فولادی آلیاژی CK45 می توان به قدرت استحکام بالا ، مقاومت در برابر هوا ، سختی بسیار بالا ، مقاومت در برابر زنگ زدگی ، مقاومت در برابر نمک های دریایی اشاره کرد.

کاربردها : کاربرد اصلی این نوع از ورق در مواردی همچون ساخت و تولید میل لنگ های صنعتی ، شافت های تراشکاری و محور پمپ ها می باشد.

ورق A516

ویژگی ها : ورق A516 جزو آن دسته از ورق های فولادی پرداخت شده ای است که مقاومت بسیار بالایی در برابر خوردگی و سایش دارند .

کاربردها : کاربرد این ورق فولادی در ساخت مخازن و اجزای مخزن هایی است که باید فشار بالایی را تحمل کنند و به دلیل مقاوم بودن در برابر خوردگی در پالایشگاه ها نیز بسیار پرکاربرد هستند.