چهارپهلو

مکان شما:

چهار پهلو نوعی پروفیل باز و چهار گوش است که در ساخت و ساز و صنایع مورد استفاده قرار میگیرد. در تولید چهار پهلو مواد اولیه متنوعی از جمله فولاد های ST37 ,ST44 ,ST52 ,CK45,MO40 مورد استفاده قرار می گیرد. چهار پهلو را میتوان از نظر روش تولید و جنس تقسیم بندی کرد. چهار پهلو از نظر تولید به 2 روش نورد سرد و نورد گرم در سه نوع ترانس، نورد (نرمال) و فابریک موجود است. انواع چهارپهلو براساس متریال فولادی به چهار دسته ی روبرو تقسیم می شود : ST44 ,ST52, MO40 , CK45 

چهارپهلو CK45

ویژگی ها : این نوع چهارپهلو دارای سطح مقطع مربعی است و برای ساخت آن از فولادی با درصد کربن کم CK45 و از درصدهای مختلف عناصری مانند کربن 0.45 درصد، سیلسیلیم 0.25 درصد و منگنز 0.65 درصد و همچنین عناصر دیگر مانند فسفر و گوگرد به میزان کم استفاده شده است. این نوع دارای مقاومت کششی بالا نیز می باشد.
کاربرد ها : این نوع چهار پهلو در ساخت قطعات مختلفی مانند شفت ها، محور ها ، پایه برای دستگاه های مختلف ، ساخت اسکلت برای سازه ها و همچنین در صنعت اتوموبیل سازی ، غلتک های صنعتی، مخابرات و کشتی سازی کاربرد دارد.

چهارپهلو ST37

ویژگی ها : از ویژگی های چهار پهلوی ST37 میتوان به قدرت استحکام بالا و جوش پذیری بسیار خوب اشاره کرد.

کاربرد ها : از این نوع چهار پهلو در ساخت انواع ریل ، حصار ، ساخت اسکلت ساختمانی و وسایل تزئینی استفاده می شود. 

چهارپهلو ST52

ویژگی ها : از خصوصیات ویژه این چهار پهلو می توان  به قابلیت جوش کاری و ماشین کاری و شکل دهی به علت استفاده از ورق ST52 در آن اشاره کرد.در این نوع چهارپهلو ویژگی هایی مانند مقاومت در مقابل پیچش ، خمش و تحمل وزن بالا نیز وجود دارد.
کاربرد ها : این نوع چهار پهلو در صنعت ریل سازی، مخابرات، کشتی سازی، ساخت و ساز و ساخت جرثقیل کاربرد دارد.

چهارپهلو ترانس

ویژگی ها : چهار پهلوی ترانس دارای کمترین میزان تلورانس ، سطح صیقلی و دقت بالا است و از ته شمش ( آهن های ضایعاتی ) مثل سر ورق تولید می شود.

کاربردها : از این نوع چهار پهلو می توان در ساخت حفاظ ، نرده و مغزی درب استفاده کرد.