تسمه فولادی

مکان شما:

تسمه فولادی به مقاطعی گفته میشود که اختلاف عرض با ضخامت آن بسیار زیاد باشد. این قطعات بسیار متنوع هستند و می توانند در پروژه ها و صنایع مختلف مورد استفاده قرار گیرند. تسمه در دونوع فابریک و ماشین کاری شده تولید می شود. تسمه ماشینکاری شده به دلیل فرایند تولیدش گرانتر از فابریک است. این نوع تسمه به دوصورت نورد گرم و نورد سرد ساخته میشود و سطح صاف و مستطیل شکل دارد.از تسمه فولادی نورد گرم، در ساخت و ساز و تعمیرات عمومی و صنعتی ، ادوات کشاورزی ، تجهیزات حمل و نقل و غیره استفاده می کنند. از تسمه نورد سرد در جایی استفاده می شود که به استحکام بحرانی و تلورانس کمتری نیاز باشد. انواع تسمه های فولادی موجود در بازار، شامل تسمه گالوانیزه ، نورد گرم و سرد، استینلس استیل و 16 آلومینیومی و دیگر آلیاژ های آن میباشد. بیشترین کاربرد را در بین تسمه های فولادی، تسمه گالوانیزه و استنلس استیل دارد. در تسمه های استیل میتوان به مدل 300 اشاره کرد که مهم ترین آنها تسمه304و316 است.از ویژگی های تسمه میتوان به استحکام عالی در دمای بالا و ویژگی غیرمغناطیسی آن اشاره کرد.

تسمه MO40

ویژگی ها :  این نوع میلگرد علاوه بر سختی و توان کششی بالا، ویژگی مقاومت بالا در برابر حرارت و سایش را نیز دارد و دارای سطح مقطع مربعی نیز می باشد. این تسمه فولاد حرارت پذیری است که در دسته ی فولاد های کروم دار قرار می گیرد.

کاربرد ها : این میلگرد به دلیل فرم پذیری بالا و جوشکاری غالبا در صنعت تولید ماشین آلات و چرخ دنده های غول پیکر مورد استفاده قرار میگیرد.از دیگر کاربرد های آن ساخت میله های اتصال، شفتها ، میل لنگ ها، پیچ های مقاوم، ظروف تحت فشار، گیره های فشنگی و قطعات ماشین ابزار است.

تسمه ترانس

ویژگی ها : یکی از بهترین ویژگی های تسمه های ترانس میزان تلورانسشان است که به حداقل میزان ممکن میرسد. این تسمه های سطحی صاف، و تخت و صیقلی دارند و بدلیل فرایند هایی که برای تولید آنها استفاده میشود ، از دقت بالایی در ضخامت برخوردار هستند . بنابراین در مواردی کاربرد دارند که نیاز به ابعاد خاصی می باشد.

کاربرد ها : کاربردهای این نوع تسمه بسیار است اما از این نوع تسمه در صنایع قفل سازی بسیار استفاده می کنند.  

تسمه SPK

ویژگی ها : از ویژگی های این نوع تسمه میتوان سختی بالا و مقاومت به سایش بالا به دلیل وجود عنصر کروم را نام برد. 

کاربرد ها : این تسمه بدلیل داشتن سختی بالا و مقاومت در برابر تنش در ساخت ابزارهای پرسی، قالب های سرامیک، ساخت کاشی، قالب های تولید لوله و سایر صنایع کاربرد دارد.