ورق CK45

مکان شما:
بنر قیمت ورق فولادی

ورق فوولادی ck45 نوعی ورق ضد سایش است که دارای حدود 0.45% کروم می باشد و به علت درصد پایین کروم آن نسبت به سایر ورق های ضد سایش از مقاومت کمتری در برابر زنگ خوردگی برخوردار است .

بیشتر در مواردی مقاومت کمتری نسبت به سایش نیاز دارند کاربرد دارد.
ورق فولادی، فولاد Ck45تحت عنوان فولاد غیر آلیاژی نامبرده می شود و به دلیل قیمت مقرون به صرفه ای که دارد در ساخت محور پمپ ها از آن استفاده می شود.

به دلیل میزان کم عنصر کروم در این فولاد، دچار زنگ زدگی و خوردگی می شود. این نوع فولاد در دسته ی فولاد هایی قرار می گیرد که قابلیت حرارت دهی دارند.

فولاد Ck45 در انواع مختلف ورق فولادی، تسمه فولادی، چهار پهلو و ورق فولادی در بازار موجو می باشد.

شرکت ثمين تجارت فعاليت خود را در زمينه عرضه و تامين آهن آلات صنعتی، ساختمانی و فولادهای آلياژی، تسمه فولادی، ترانس، تسمه MO40،  SPK، ورق فولادی، ورق ST52، ورق ST37، ورق CK45، ورق A516،  آغاز نموده است.

جهت مشاوره و خرید با شماره های 02122247000 |  09108697000 تماس حاصل فرمائید.

 

از مهم ترین ویژگی های ورق های فولادی آلیاژی CK45 می توان به قدرت استحکام بالا ، سختی بسیار بالا و مقاومت در برابر زنگ زدگی اشاره کرد. شرکت ثمین تجارت این میلگرد را با بهترین کیفیت و قیمت در ایران به فروش می رساند.

 نوعی ورق فولادی است که در دسته ورق استیل با کربن متوسط قرار دارد. این نوع ورق ها به سازه های مهندسی معروف هستند و از ویژگی های مکانیکی و خواص فیزیکی بسیار عالی برخوردار می باشند.

ویژگی های کششی این ورق فولادی بسیار بالا است.

فولادی که برای تولید انواع این ورق استفاده می شود برای تولید انواع میلگرد، صفحه های فولادی، شمش با مقطع مربعی، شمش فولادی با مقطع شش وجهی، شمش مسطح، لوله و … نیز به کار می رود

ورق ck45 از انواع ورق آلیاژی و مقاوم در برابر سایش می باشند که دارای سختی 160 الی 190 برینل می باشند. این سختی طبق استاندارد بین المللی می باشد. از ورق ck45 در ساخت ابزارهایی که مقاومت کمتری به سایش دارند از جمله ساخت :

  • میکسرهای بتون
  • میل لنگ های صنعتی
  • شفت های تراشکاری
  • محورهای پمپ

استفاده می شود.

ورق ck45 در داخل کشور توسط فولاد مبارکه اصفهان، یزد و اسفراین تولید و عرضه می گردد. همچنین ورقck45 در اکراین، روسیه، کره جنوبی و آلمان در ضخامت های 3 الی 50 میلیمتر و عرض 1000 تا 2000 میلمتر تولید و وارد ایران می شود.

 

چهارپهلو ck45

ورق ck45 نوعی ورق ضد سایش است که دارای حدود 0.45% کروم می باشد و به علت درصد پایین کروم آن نسبت به سایر ورق های ضد سایش از مقاومت کمتری در برابر زنگ خوردگی برخوردار است و بیشتر در مواردی مقاومت کمتری نسبت به سایش نیاز دارند کاربرد دارد.

ورق ck45 نوعی ورق ضد سایش است که دارای حدود 0.45% کروم می باشد و به علت درصد پایین کروم آن نسبت به سایر ورق های ضد سایش از مقاومت کمتری در برابر زنگ خوردگی برخوردار است و بیشتر در مواردی مقاومت کمتری نسبت به سایش نیاز دارند کاربرد دارد.

 کاربرد اصلی آن در مواردی همچون ساخت و تولید میل لنگ های صنعتی، شفت های تراشکاری ، محور پمپ ها میباشد. البته یکی از عیوب این فولاد این است که به خاطر مقدار کم کرومی که در خود دارد از مقاومت کمتری در برابر زنگ خوردگی برخوردار است.

ترکیبات شیمیایی ورق سیکا 45

%P %Mn %Si %C %Ni %Mo %Cr %S
0.035 0.8-0.5 0.4 0.5-0.42 0.4 0.1 0.4 0.03

مشخصات ورق CK45


از مشخصات ورقCK45 می توان به داشتن 0.45 درصد کروم اشاره کرد. از آنجا که از درصد پایین کروم برخودار است نسبت به زنگ زدگی مقاومت کمتری در مقایسه با سایر ورق های ضد سایش دارد. ورقCK45 دارای سیلیسیم 0.035 ، فسفر 0.035 ، منگنز 0.5 الی 0.8 و کربن 0.42 الی 0.5 درصد می باشد.

بر اساس استانداردهای صنعت فولاد تولید می شود. از آنجایی که برای تولید ورق های فولادی، شمش فولاد و متریال مشابه از استانداردهای متفاوتی استفاده می شود، نام تجاری ورق CK45 در هر یک از استانداردها با علامت اختصاری مشخصی نمایش داده می شود؛ در یک تعریف متداول، ورق CK45 در استانداردهای جهانی با این نام ها شناخته می شود:

 استاندارد DIN: ورق CK45

 استانداردEN : ورق C45E

استاندارد AISI: ورق ۱۰۴۵

Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on telegram
Share on whatsapp
5/5