ورق ST52

مکان شما:

ترکیب شیمیایی ورق ST52

Mo Cr S  P Ni Mn Si C
0/080≥  0/030≥ 0/015≥ 0/025≥ 1/8-2/2 1/40-1/60 0/30-0/55 0/17-0/20

ورق فولادی : فولادها با توجه به گستردگی ترکیب شیمیایی و خواصی که دارند به گروه‌های مجزا تقسیم می‌شوند که یک دسته آن، گروه فولاد آلیاژی کم کربن (کمتر از ۰/۲۵%) با خاصیت بارز نرم بودن است. این گروه با توجه به استاندارد آلمان به صورت DIN EN 10027 شناخته می‌شود که چهار گرید ST37 ،ST44 ،ST52 و ST60 آن معروف‌اند. عدد کنار مخفف فولاد، به زبان آلمانی، نشان‌دهنده استحکام کششی فولاد بر حسب Kg/mm2 می‌باشد؛ به علاوه گفتنی است که از این گریدها به اشکال مختلف ورق، لوله، تیرآهن و میلگرد استفاده می‌شود. ورق ST52 کاربرد فراوانی در صنعت مثل استفاده‌ ساختاری و زیربنایی دارد.

این نوع از ورق‌ها در مقایسه با سایر نوع‌های ST از جمله 37 و 44 در برابر پیچش و خمش توان بیش‌تری دارند و وزن بیش‌تری را تحمل می‌نمایند؛ به علاوه خاصیت انعطاف‌پذیری را به فولاد می‌افزایند. در واقع علت این برتری‌ها وجود عنصرهایی مانند سیلیسیم و منگنز زیادی در ورق ST52 می‌باشد.

این ورق ها دارای مقاومت بالایی بوده و به دلیل دارا بودن عناصر سیلیسیم و منگنز نسبت به ورق های ST37 و ST44 تحمل وزن بالاتری داشته و مقاومت بیشتری در برابر پیچش و خمش دارند. عدد 52 نشان دهنده میزان استحکام این محصول به اندازه 5200 کیلوگرم در متر مربع می باشد.

استاندارد های ورق St52

به دلیل وجود کربن در ساختار این ورق ها دارای انعطاف پذیری کمی بوده و به همین دلیل برای استفاده در کاربردهایی که نیاز به استحکام و مقاومت بالا ندارند مدنظر می باشد. استانداردهای ساخت این محصول شامل موارد زیر است:

استاندارد آلمانی DIN 17100
استاندارد انگلیسی BS:50B
استاندارد ژاپنی JIS:SS490
استاندارد ایتالیایی UNI7070:FE510B

ورق فولادی، این نوع فولاد تحت عنوان فولاد های پرمقاوت اما کم آلیاژ در صنعت شناخته می شود. این فولاد در انواع مختلف فولادی شامل ورق فولادی، تسمه فولادی، چهارپهلو و میگرد فولادی قابل عرضه می باشد. شما می توانید انواع فولاد St52 را از شرکت سعادت توس پایا با کیفیت بالا خریداری کنید. این نوع فولاد در بازار به فولادی های منگنز کم کربن نیز معروف می باشد.

شرکت ثمين تجارت فعاليت خود را در زمينه عرضه و تامين آهن آلات صنعتی، ساختمانی و فولادهای آلياژی، ورق فولادی، ورق ST52، ورق ST37، ورق CK45، ورق A516، شمش  آغاز نموده است. جهت مشاوره و خرید با شماره های 02122247000 |  09108697000 تماس حاصل فرمائید.  

از ورق های فولادی ST52 بعنوان ورق های زیربنایی صنعت نام برده می شود ، دلیل آن هم طیف وسیع مصرف آنها در صنایع مادر و بالادستی می باشد. شرکت ثمین تجارت این میلگرد را با بهترین کیفیت و بهترین قیمت ارائه میکند.

مشخصات ورق st52 شامل مقاوم بودن این نوع ورق آلیاژِی به پیچش و خمش می باشد.
از دیگر مشخصات ورقst52 داشتن خاصیت ارتجاعی و تحمل کردن وزن می باشد.
از آنجا که ورق st52 در صنایع مادر کاربرد زیادی دارد به آن ورق زیربنایی صنعت نیز گفته می شود.
ورق ST52 به علت کاربرد فراوان در صنایع مادر و بالا دستی جزو ورق های ساختاری و زیربنایی می باشد.
ورقST52 از انواع ورق های سیاه می باشد که به دلیل اضافه شدن عناصر سیلسیوم و منگنز نسبت به سایر ورق های آلیاژی در برابر پیچش و خمش مقاوم می باشد.
ورق ST52 دارای خاصیت ارتجاعی و تحمل وزن می باشد.
. خاصیت ارتجاعی ورقST52 به دلیل داشتن عنصر منگنز می باشد.
ورق ST52 دارای 0.2 درصد کربن و 0.55 درصد سیلسیوم و 1.6 درصد منگنز می باشد.

 

کاربرد ورق st52

St به معنی یک ساختار فولاد کربنی کلی است (که این یعنی کربن ساده به جای آلیاژ کم) ، که برای عملیات حرارتی در نظر گرفته نمی شود (به غیر از عملیات حرارتی که به طور طبیعی در هنگام خنک شدن از عملیات نورد گرم اتفاق می افتد). و 52 به معنی حداقل استحکام کششی 52 کیلوگرم در هر میلیمتر مربع است. کاربرد ورقst52 در صنایع مادر و بالا دستی به طور گسترده باعث شده است که ورقST52 با نام ورق ساختاری و زیربنایی شناخته شود. از دیگر کاربرد های ورقst52 می توان به استفاده در صنایع ساختمان سازی و سوله، صنایع پتروشیمی، تانکرسازی، خودروسازی و صنایع سد سازی را نام برد. ورق ST52 نوعی ورق سیاه آلیاژی بوده که در صنعت کاربرد فراوانی دارد. این ورق یک فولاد ساختاری با مقاومت بالا است که می تواند به راحتی به سایر فولادهای قابل جوشکاری، جوش داده شود. ورق ST52 با دارا بودن مقادیر قابل توجهی عناصر سیلیسیم و منگنز نسبت به ورق های ST37 و ST33 از خواص مقاومت در برابر پیچش و خمش ، خاصیت ارتجاعی و تحمل وزن بیشتری برخوردار است.

قیمت ورق st52

ورق st37 به عنوان مهم ترین کالای استراتژیک فولادی محسوب می شود . این ورق که توسط کارخانه های مختلف مانند فولاد مبارکه ، کاویان ، اکسین و گیلان تولید می گردد . مصارف بسیاری در صنت ساختمان و تولید کشور دارد ، بنابراین قیمت ورق سیاه کاویان و … به عوامل بسیاری بستگی دارد و به این ورق می تواند خودش به عنوان مبنا برای تعیین قیمت مقاطع دیگر محسوب گردد .

راهنمای خرید ورق st52 ثمین تجارت

جهت درخواست خرید خود بصورت آنلاین یا تماس تلفنی با ما از طریق شماره های 02122247000 | 09108697000 در ارتباط باشید. همچین امکان ثبت سفارش بصورت حضوری وجود دارد.

پس از پردازش سفارش، میتوانید پیش فاکتور خود را از داخل داشبورد دریافت نموده و در صورت تایید مندرجات، مراتب موافقت را به ما اطلاع دهید.

در این مرحله، سفارش شما پس از پرداخت بیعانه، وارد مراحل اولیه انجام سفارش برای آماده سازی جهت برش میشود

مراحل انجام سفارش در اینجا کاملا به اتمام می رسد و وزن کلی بار نیز توسط واحد فروش ثمین تجارت به شما اعلام میشود.

در این مرحله می توانید با ارتباط با واحد فروش، حواله بانکی یا پرداخت حضوری تسویه حساب خود را انجام دهید.

می توانید سفارش خود را در محل انبار تحویل گرفته یا در صورت تمایل، هماهنگی های لازم برای ارسال سفارش شما انجام خواهد شد.

Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on telegram
Share on whatsapp
5/5