تسمه st37

مکان شما:

شرکت ثمين تجارت فعاليت خود را در زمينه عرضه و تامين آهن آلات صنعتی، ساختمانی و فولادهای آلياژی، تسمه فولادی آغاز نموده است.

جهت مشاوره و خرید با شماره های 02122247000 |  09108697000 تماس حاصل فرمائید.

تسمه آهن یا تسمه ST37 از گروه تسمه های سیاه است. تسمه آهن یا تسمه ST37 دارای کاربرد عمومی، سازه ای و ساختمانی است و به عنوان یکی از اجزای پایه در کلیه صنایع به کار می رود.

تسمه ها با متریال های مختلفی از جمله؛ تسمه های فولادی، تسمه ST52، تسمه آلومینیم، تسمه گالوانیزه و … تولید و عرضه می شوند که از این میان آن ها تسمه آهن به عنوان یکی از پرکاربردترین انواع تسمه ها در صنعت شناخته شده است.

این نوع تسمه به صورت کویل (رول) و فلت (ورق کات شده) عرضه می گردد. تسمه های آهن با نام تسمه سیاه نیز شناخته می شود.

این نوع تسمه ها عموما از کیفیت سطح و صیقلی بودن مطلوبی برخوردار نیستند و به همین خاطر این نوع تسمه به صورت ترانس هم تولید می شود و (به جز در موارد خاص) در ضخامت های پایین عرضه نمی شوند.

تسمه آهن عموما به روش نوردی و ماشین کاری تولید می شوند؛ از میان این دو نوع تسمه های ماشین کاری شده، دارای ظاهری بهتر به نسبت تسمه های نوردی هستند و از این نظر در مقام بالاتری نسبت به تسمه های نوردی قرار می گیرند.

تسمهSt37  که به دلیل استفاده از آلیاژ  ST37به عنوان تسمه آهن نیز شناخته می شود یکی از معروف ترین و پرکاربرد ترین تسمه های فولادی موجود در بازار می باشد.

بیشتر تسمه های St37  با روش نورد گرم تولید شده و روانه بازار می شود.

از این نوع تسمه فولادی برای بست هایی که نیاز به استحکام بالا دارد، پالت های آهنی، درب و پنجره ، ریل های جرثقیل و … استفاده می شود. قیمت این نوع تسمه فولادی از انواع دیگر آن به نسبت ارزان تر میباشد.

فولاد ST37 ، توسعه سریع صنعت، در صنایع مختلف به ویژه صنعت ماشین آلات باعث توسعه فناوری و تولید مواد اولیه می شود. 

یکی از مواد اولیه ای که در صنایع کاربرد بالایی دارد فولاد ST37 می باشد .
تسمه آهن یا St37 از انواع تسمه‌های فولادی به شمار می‌رود که باوجود شباهت‌های بسیار به ورق، عرض کمتری نسبت به آن دارد.

دارای کاربرد عمومی، سازه ای و ساختمانی است و به عنوان یکی از اجزای پایه در کلیه صنایع به کار می رود.
تسمه آهن با فرآیند نورد گرم تولید می شود و به صورت کویل (رول) و فلت (ورق کات شده) عرضه می گردد

فولاد ساختمانی مانند ST37 به واسطه درصد کربن بسیار کم، جوش پذیری مناسبی دارند. به همین دلیل نسبت به سایر رقبای خود دارای کاربرد بسیار بیشتری می باشند .
جوش‌پذیری فولاد ساختمانی با افزایش درصد کربن کاهش می یابد.

مشاهده محصول » تسمه ترانس

تسمه های سیاه عموما از کیفیت سطح و صیقلی بودن مطلوبی برخوردار نیستند و به همین خاطر تسمه آهن به صورت ترانس هم تولید می شود و (به جز در موارد خاص) در ضخامت های پایین عرضه نمی شوند.

مشاهده محصول » تسمه SPK

حال یک توضیح کوتاه در مورد تسمه فابریک St37 میدهیم که یکی از انواع تسمه‌های فولادی به شمار می‌رود که باوجود شباهت‌های بسیار به ورق، عرض کمتری نسبت به آن دارد. 

روش تولید تسمه فابریک St37
تسمه فابریک برخلاف تسمه نوردی از فولاد اولیه کوره تولید می‌شود.

برای تولید این تسمه‌ها ابتدا شمش  فولادی را با آنالیز مشخص ریخته‌گری کرده و سپس گرم می‌نمایند.

در نهایت طی چند مرحله نورد در دمای بالا، ضخامت و عرض تسمه‌ها را به مقدار مشخص می‌رسانند.

تسمه‌های فولادی فابریک St37 سطحی یکنواخت‌تر از تسمه‌های نوردی دارند و به همین دلیل جوش‌پذیری، مقاومت، استحکام و کیفیت بالاتری دارد.

تسمه فابریک St37 در چه سایزهایی تولید می‌شود؟

تسمه‌های فابریک St37 در عرض 1 سانتی‌متر تا 1 متر با ضخامت 3 تا 10 میلی‌متر و اغلب در طول 6 متر تولید می‌شوند. البته تسمه فابریک به‌صورت کویل هم در بازار عرضه می‌شود.

قیمت آن برحسب کیلوگرم اعلام شده و بسته به ضخامت و عرض متفاوت است. اغلب قیمت این تسمه با تسمه ماشین‌کاری در یک بازه قرار داشته و کمی گران‌تر از قیمت تسمه نوردی خواهد بود.