سنگ تراورتن کرم تکاب | قیمت سنگ کرم تکاب

مکان شما:
آنچه در این مقاله میخوانید

سنگ تراورتن كرم تكاب مناسب برای سنگ نماهای داخلی و خارجی و همچنین برای پله و راه پله مناسب می باشد.

سنگ تراورتن كرم تكاب یکی از بهترین و پرطرفدارترین سنگ های ساختمانی است که به دلیل برخوردای از جلوه ای خاص و کم نظیر، مورد توجه بسیاری از خریداران داخلی و خارجی قرار گرفته است.

همانطور که از نام این سنگ تراورتن پیداست، از معادن شهر تکاب واقع در استان اصفهان استخراج می شود و اغلب در تم رنگی کرم قهوه ای، عسلی، گردویی و بژ برای نماسازی ساختمان های مسکونی و تجاری و حتی سنگفرش راه پله و یا دیوار پارکینگ، مورد استفاده قرار می گیرد.

انواع سنگ تکاب ساختمانی

  •  سنگ موج دار تکاب
  •  سنگ بدون موج تکاب
  •  سنگ پله تکاب

 

 

سنگ تراورتن کرم تکاب

سنگ تکاب در طیف رنگی کرم بصورت سورت بندی شده و در ابعاد متنوع جهت استفاده و کاربردهای تزیینی و نماها در کارخانه های سنگبری مربوطه فرآوری شده و بریده شده در ابعاد سفارشی عرضه می شود.

سنگ تراورتن بژ تکاب

سنگ تکاب وقتی مقداری از درجه ی سورت بندی اش کاسته می شود به سمت رنگ های تیره می رود . اولین رنگ تیره در سنگ تکاب رنگ بژ می باشد که این سنگ با توجه به نوع سورت بندی که خودش بصورت جداگانه در رنگ های دیگر تکاب دارد عرضه و توزیع می شود.

سنگ تراورتن شکلاتی تکاب

قیمت سنگ تراورتن تکاب در رنگ شکلاتی با توجه به سورت بندی که دارد در خلوص و صافی سنگ موثر است. درواقع هر چه سنگ تراورتن شکلاتی شما یکدست تر و بدون رگه باشد از قیمت بالاتر و کیفیت بهتری برخوردار خواهد بود. سنگ شکلاتی تکاب را هم می توان در ابعاد بسیار بزرگ مانند اسلب بصورت مستقیم از کارخانه ی سنگبری با قیمت اصلی و عمده عرضه کرد. امکان توزیع و پخش سنگ شکلاتی تکاب در سایر ابعاد سفارشی تر و خاص تر همانند پلاک، گیوتین، قیچی ، بادبر، طولی و شمشی امکان پذیر می باشد.  

آنالیز سنگ طبق استاندارد سنگهای ساختمانی:

عنوان کد استاندارد ایرانی Min Max تراورتن حاجی آباد
تخلخل Petty 2/50 0.98
میزان جذب آب درصد ISIRI 5699 0/03 1/50 0.24
مقاومت فشاری مگا پاسکال ISIRI 5698 600 2200 810
مقاومت سایشی ISIRI 5700 2/20 6 3
وزن مخصوص ISIRI 5699 1/80 2/80

ویژگی های سنگ تکاب

از ویژگی هایی که سنگ تراورتن تکاب را به یکی از انواع مرغوب و محبوب در میان سنگ های ساختمانی مبدل ساخته، مقاومت فوق العاده آن در برابر عوامل جوی و ساییدگی می باشد.

همچنین جذب حداقلی رطوبت و تراکم بالا، موجب افزایش قدرت ساب پذیری آن شده است.

قدرت چسبندگی تراورتن تکاب در نما بسیار عالی است که این شاخصه به دلیل وجود حفره های زیاد و در نتیجه جذب بالای ملات صورت می گیرد.

البته لازم به یادآوری است که وجود تخلخل زیاد در تروارتن، موجب کاهش کیفیت و استفاده بیشتر از رزین می شود اما سنگ تراورتن تکاب، با داشتن تخلخل متعادل، جزء نمونه های باکیفیت تراورتن در بازار شناخته می شود.

 

 

آنالیز سنگ تراورتن کرم تکاب

میزان مطلوبجذب آبوزن مخصوصتخلخلمقاومت فشاریمقاومت سایشی
MIN0.1234000.1
MAX32.5108003
تراورتن کرم تکاب0.312.318.94363.88

معدن سنگ تراورتن تکاب

سنگ تراورتن تکاب در جنوب استان آذربایجان غربی روستای آق بلاغ همدان از توابع شهرستان تکاب، واقع‌شده است.

با استخراج کوپ از این معدن و فرآوری آن در سنگ‌بری‌ها سورت و دسته‌های مختلفی از آن به دست می‌آید.

که یکی از این سورت سنگ‌ها همان تراورتن تکاب ممتاز می‌باشد که در طراحی نمای ساختمان‌های به سبک رومی از آن بسیار استفاده می‌شود عمدتاً از تراورتن‌های کرم در سبک نمای رومی استفاده می‌کنند.

Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on telegram
Share on whatsapp
5/5