تفاوت های نورد گرم و نورد سرد

مکان شما:

شرکت ثمين تجارت فعاليت خود را در زمينه عرضه و تامين آهن آلات صنعتی، ساختمانی و فولادهای آلياژی، انواع میلگرد فولادی، انواع تسمه، انواع ورق فولادی، انواع شمش فولادی، لوله صنعتی آغاز نموده است.

جهت مشاوره و خرید با شماره های 02122247000 | 09108697000 تماس حاصل فرمائید.

وقتی در حال برنامه ریزی برای اجرای یک پروژه هستید ، بسیار مهم است که فولادهای موردنیاز  پروژه تان را بشناسید. روش های متفاوت ساخت و تولید فولاد میتواند در عملکرد بهتر خواص فولاد متناسب با پروژه شما بسیار تاثیرگذار باشد، بخصوص روش های نورد گرم و سرد ساخت فولاد تاثیر عظیمی بر عملکرد کلی فولاد دارند.

دانش اولیه از تشخیص این دو روش میتواند به صرفه جویی در وقت، هزینه تمام شده مواد اولیه و روند کلی شرکت شما کمک کند. هدف از این مقاله توضیح تفاوت های نورد سرد و نورد گرم فولاد و بحث درمورد مزایا و محدودیت های هریک می باشد.

نکته : نورد سرد و نورد گرم نباید برای درجات مختلف فولاد اشتباه گرفته شوند. فولاد در درجات متفاوتی میتواند به روش نورد گرم و یا نورد سرد ساخته شود.

مشاهده محصولات تسمه فولادی ثمین تجارت

نورد گرم فولاد :

نورد گرم به فرآیند جداسازی اشاره دارد که در آن فولاد در دمای بالاتر از دمای تبلورمجدد آن وارد فرآیند نورد می شود ، گرمایی که بیش از 1000 درجه فارنهایت است. هنگامی که دمای فولاد از دمای نقطه تبلور آن بیشتر شد ، انعطاف بیشتری پیدا می کند و به راحتی شکل می گیرد.
 

نورد سرد فولاد :

به فولادی که با فشار غلتک در دمای اتاق ساخته می شود فولاد ساخته شده در نورد سرد گفته می شود. در مقایسه با نورد گرم، در فرایند نورد سرد حدودا نزدیک به 20% از استحکام فولاد در فرایند فشار محکم سازی کاسته می شود.

مشاهده محصولات میلگرد فولادی ثمین تجارت

اگر به قطعات بزرگ ساختاری نیازی دارید، فولاد نورد گرم بیشتر به کار شما می آید و برای قطعات کوچکتری که به دقت و دوام بیشتری نیاز دارند بهتر است از فولاد نورد سرد استفاده شود. انواع متفاوتی از فولاد با تنوع گسترده ای در شکل، درجه، مشخصات، سطح و سایر مشخصات وجود دارد اما نکته ی کلیدی که درمورد محصولات فولادی ساخته شده وجود دارد نحوه ی ساخت آنها می باشد.
بسیار واضح است که برخی از انواع مختلف فولاد برای کارهای خاصی ساخته می شوند. شناخت این تفاوت ها میتواند از خرج کردن وقت و هزینه ی اضافه برروی مواد اولیه و سایر موارد جلوگیری کند. شناخت این تفاوت ها همچنین کمک بزرگی به طراحان و مهندسان در راه دستابی به نتیجه ی بهتر خواهد کرد.
تفاوت واضح و اصلی بین انواع فولاد نحوه ی ساخت آنهاست که همانطور که گفته شد به دو روش نورد سرد و نورد گرم تقسیم می شود. همانطور که از نام این دو روش برمی آید، “نورد گرم” فرآیندیست که با حرارت انجام می شود و “نورد سرد” فرآیندیست که در دمایی نزدیک به دمای اتاق انجام می شود.
اگرچه هریک از این دو روش بر کارایی و کاربرد فولاد تاثیر خاص خود را میگذارند، اما نباید با مشخصات و درجات استانداردی که برای فولاد تعیین شده است اشتباه گرفته شوند. فولاد بسته به درجات مختلف و مشخصات مختلف میتواند با روش نورد گرم یا نورد سرد ساخته شود.

مشاهده محصولات ورق فولادی ثمین تجارت

Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on telegram
Share on whatsapp
5/5