قیمت امروز آهن آلات

مکان شما:

شرکت ثمين تجارت عرضه و تامين کننده آهن آلات صنعتی،ساختمانی و فولادهای آلياژی ،تسمه فولادی ،چهارپهلو فولادی ،انواع ورق فولادی ،شمش فولادی ،لوله صنعتی اين شرکت توانسته با توانايی عرضه تمامی آهن آلات صنعتی و پاسخ گوی بزرگی در تامين نياز گسترده ترين صنايع و مشاغل بزرگ از قبيل صنايع خودرو سازی، نفت، ابزار سازی، نيروگاهی و ساير صنايع ويژه در کشور می باشد.

قیمت آهن آلات به عوامل متعددی بستگی دارد. در این مقاله این عوامل را معرفی و بررسی خواهیم کرد. همانطور که میدانیم محصولات آهن و فولاد بسیار متنوع هستند و نمیتوان قیمت آنها را به شکل کلی بررسی کرد، به همین دلیل ما بطور جداگانه به بررسی عوامل دخیل در قیمت محصولات آهن و فولادی میپردازیم.

از دلایل تغییر قیمت این محصولات میتوان به تغییرات آب و هوایی و فصلی ، تحریم و استراتژی های خاص بازار اشاره کرد. برای مثال قیمت محصولات میلگرد فولادی در بهار و تابستان و دو الی سه ماه آخر هر سال افزایش میابد. عوامل غیرقابل پیش بینی مانند تحریم،نقدینگی،کرونا و نرخ ارز نیز در سال 99 در قیمت محصولات فولادی تاثیر بسزایی داشته اند.

از مولفه های تاثیرگذار در بازار فولاد سال آتی میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

  • بازار ارز
  • بازارهای جهانی
  • کمبود مواد اولیه و مشکلات مرتبط با تولید
  • کاهش تقاضای بازار فولاد

در نهایت بنظر میرسد پس از گذر از شرایط کرونا و افزایش تقاضا قیمت محصولات فولادی نیز بهبود خواهد یافت.

قابلیت بازیافت و تجدید انرژی

تقریباً 69 درصد از فولاد هر ساله در آمریکای شمالی بازیافت می شود که بیش از ترکیب کاغذ ، آلومینیوم ، پلاستیک و شیشه است. سالانه بیش از 80 میلیون تن فولاد در آمریکای شمالی بازیافت می شود. فولاد در خالص ترین شکل تقریباً 1000 برابر قوی تر از آهن است و می توان آن را بدون از دست دادن مقاومت بازیافت کرد. فولاد ماده اصلی مورد استفاده در تأمین انرژی های تجدید پذیر مانند انرژی خورشیدی ، آبی و بادی است. از زمان جنگ جهانی دوم ، صنعت فولاد آمریکای شمالی مصرف انرژی خود را 60 درصد کاهش داده است که این امر به کاهش قابل توجهی در تولید دی اکسید کربن کمک کرده است.

قیمت امروز آهن آلات

مشارکت جهانی

در کشورهای در حال توسعه ، شرکت های فولادی با ارائه خدمات مراقبت های بهداشتی و آموزشبیشترین تجارت در سطح جامعه را دارند. تخمین زده می شود صنعت فولاد 900 میلیارد دلار گردش مالی داشته باشد که این صنعت بعد از نفت و گاز دومین صنعت بزرگ جهان است. فولاد تقریباً در هر صنعت از جمله انرژی ، ساخت و ساز و مسکن (بزرگترین مصرف کننده فولاد) ، خودرو و حمل و نقل ، زیرساخت ها ، بسته بندی و ماشین آلات مورد استفاده قرار می گیرد. ایالات متحده سومین تولید کننده فولاد بعد از ژاپن و چین است. صنعت فولاد بیش از 2 میلیون نفر در سراسر جهان را به طور مستقیم استخدام می کند – و این رقم در حال رشد است.

پروژه های فولادی

دوام سقف های فولادی بیش از 50 سال است در حالیکه سقف های سنتی حدود 17 سال دوام دارند. 75 درصد از کل لوازم اصلی از فولاد تشکیل شده است. متوسط ​​رایانه حدود 25 درصد فولاد است. فولاد برای اولین بار در سال 1884 با ساختمان بیمه خانه در شیکاگو برای آسمان خراش ها استفاده شد. ساختمانهای مدرن فولادی ، مانند ساختمان امپایر استیت (1930) در نیویورک و برج فولاد ایالات متحده (1971) در پیتسبورگ ، به گونه ای طراحی شده اند که به راحتی جمع و جدا می شوند. از آنجا که فولاد و آهن هنگام گرم شدن منبسط می شوند ، برج ایفل (1887) در تابستان حدود 6 اینچ بلندتر از زمستان است.
اولین اتومبیل ساخته شده از فولاد در سال  1918 تولید شد. از آن زمان ، کمربندهای ایمنی فولادی به دلیل توانایی ثابت در مقاومت در برابر تصادفات با ضربه بالا ، مورد نیاز است. پل های فولادی چهار تا هشت برابر سبک تر از پل های ساخته شده از بتن هستند. پل گلدن گیت (1937) به 83000 تن فولاد نیاز داشت در حالی که نیمی از این مقدار امروز مورد نیاز است. دو سوم بسته بندی کالاهای کنسرو شده از فولاد ساخته شده است. بیش از 600 قوطی فولاد در هر ثانیه در ایالات متحده بازیافت می شود. بازیافت یک فولاد می تواند به اندازه کافی انرژی صرفه جویی کند تا یک لامپ 60 واتی را برای مدت تقریبا 4 سال تامین کند.

فولاد بدون شک بهترین فلز برای فروشگاههای ساخت ورق فلز است. در میان بسیاری از دلایل تولید انبوه فولاد ، بازیافت ، قوی در سطح جهانی آسان است.

Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on telegram
Share on whatsapp
5/5